WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA WYSYŁAMY GRATIS!

Śmierć łóżeczkowa - jak zadbać o bezpieczny sen niemowlaka? 0
Jak zadbać o bezpieczny sen dziecka?

Noworodek dużą część dnia przesypia. Wydawać by się mogło, że łóżeczko to bezpieczna przestrzeń dla malucha i nic mu tu nie grozi. Nic bardziej mylnego. SIDS (nagła śmierć łóżeczkowa niemowląt) to zaskakująca i niewytłumaczalna śmierć zdrowego niemowlęcia, zazwyczaj podczas snu. Dotyka dzieci w pierwszym roku życia, między 1 a 6 miesiącem. Pomimo, że przyczyny SIDS nie są do końca zrozumiałe, istnieją środki ostrożności, które można podjąć, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia tego tragicznego zdarzenia. W Australii, skąd pochodzi marka ergoPouch, wiodącym autorytetem w kwestii bezpiecznego snu dzieci oraz wsparcia dla mam, które dotknęła śmierć dziecka jest organizacja Red Nose. Przygotowała ona wytyczne dotyczące bezpiecznego snu dzieci, a ergoPouch w oparciu o nie stworzył swoje kołderki nakładane na materac, które dodatkowo zostały przetestowane i zatwierdzone przez INPAA, australijskie stowarzyszenie zajmujące się bezpieczeństwem produktów dla niemowląt. Kołderki te to innowacyjna alternatywa dla tradycyjnych okryć dla niemowląt zapewniająca bezpieczny sen oraz uwzględniająca potrzeby wynikające z warunków panujących w pokoiku dziecka.

Jak działa kołderka nakładana na materac od ergoPouch?

Kołderka została zaprojektowana jako specjalny otulacz nakładany na materac, który zapewnia maluchowi bezpieczeństwo, a jednocześnie eliminuje odruch moro. Dzięki zastosowaniu zamków błyskawicznych poziom napięcia kołderki można regulować, dopasowując go do wielkości dziecka oraz nasilenia odruchu moro. Jedną z kluczowych cech kołderki jest to, że nie zbliża się ona do twarzy dziecka, co eliminuje ryzyko zakrycia nosa i ust czy zadławienia. Właśnie to sprawia, że kołderka ta jest bezpieczną alternatywą dla zwykłych kołderek czy kocyków. Sprawdzi się ona tym bardziej, że maluszki po pobycie w brzuchu u mamy lubią być otulane. Wtedy mają poczucie bezpieczeństwa, które kojarzy im się jeszcze z okresem prenatalnym. 

Dowiedz się, jak używać kołderek nakładanych na materac, by zapewnić bezpieczny sen noworodkowi

Krok 1:

Wybierz, którą stronę kołderki umieścisz na górze materaca - 0.2 TOG lub 1.0 TOG. To ta strona będzie okryciem dla Twojego dziecka. 0.2 TOG to lżejsza warstwa, która sprawdzi się w ciepłym pomieszczeniu (24ºC - 26ºC). 1.0 TOG to warstwa cieplejsza, którą wykorzystasz w pomieszczeniach, w których panuje umiarkowana temperatura (20ºC - 24ºC). Pamiętaj, że jeśli w pomieszczeniu jest zimniej kołderkę wystarczy połączyć z cieplejszym otulaczem. 

Krok 2: 

Ubierz dziecko w zwykłą piżamkę (body lub rampers) i otulacz. Wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich TOG i warstw ubranek dla Twojego dziecka w zależności od panującej w pokoju temperatury znajdziesz w graficznym poradniku dołączonym do każdej nowej kołderki.

Krok 3:

Rozsuń suwak kołderki i nasuń ją na koniec materaca. Regulowany zamek błyskawiczny pozwoli Ci dobrze dopasować kołderkę do potrzeb dziecka - jego rozmiarów i nasilenia odruchu moro. 

Krok 4:

Gdy kołderka jest rozsunięta, połóż dziecko na materacu tak, aby jego stopy dotykały krańca kosza Mojżesza lub łóżeczka. Zapnij zamek błyskawiczny, wybierając ten, który zapewni odpowiednie napięcie kołderki. Po zapięciu pomiędzy kołderką, a dzieckiem powinny z łatwością zmieścić się Twoje dwa palce. Pamiętaj o tym, by zapewnić dziecku swobodę oddychania.

Krok 5: 

Upewnij się, że kołderka nie nachodzi wyżej, niż środek klatki piersiowej niemowlęcia. Długość kołderki możesz regulować, podwijając ją pod spód materaca. Kontroluj i reguluj długość, w miarę jak Twoje dziecko rośnie. 

Krok 6:

Rozsuń zamek błyskawiczny, aby wyjąć dziecko spod kołderki. 

 

 

Sprawdź dopasowanie!

Kołderka ergoPouch została zaprojektowana jako ściśle przylegające i dobrze dopasowane do materaca okrycie dla dziecka, aby zapewnić maluchowi wygodę i bezpieczeństwo podczas snu oraz pomóc w wyciszaniu odruchu moro. Odpowiednie dopasowanie kołderki jest ważne dla bezpieczeństwa noworodka. Jak zatem sprawdzić, czy kołderka jest odpowiednio dopasowana?

1. Upewnij się, że stopy dziecka dotykają krańca kosza Mojżesza/łóżeczka. Górna część kołderki nie powinna znajdować się wyżej niż w połowie klatki piersiowej dziecka. Podczas użytkowania kołderka nie powinna ciągnąć do góry materaca.

2. Jeśli kołderka sięga wyżej niż do połowy klatki piersiowej, możesz wsunąć nadmiar materiału pod materac na końcu łóżeczka lub kosza. Pamiętaj, aby dostosowywać długość kołderki w miarę wzrostu dziecka.

3. Kołderka powinna ściśle przylegać do ciała dziecka, ale nie uciskać go. Przy najciaśniejszym ustawieniu (1.0 TOG, drugi zamek) pomiędzy klatką piersiową dziecka, a kołderką powinny swobodnie zmieścić się dwa palce dorosłej osoby. Takie ustawienie zapewnia dziecku swobodę oddychania. 

4. Przy najluźniejszym ustawieniu (strona 0.2 TOG, pierwszy zamek) kołderka powinna nadal przylegać do ciała dziecka (zasada dwóch palców), aby z jednej strony zapewnić maluchowi wygodę, a z drugiej - zapobiec odruchowi moro. Jeśli zauważysz, że zapięta kołderka jest zbyt luźna i materiał łatwo się marszczy, spróbuj tak dopasować zapięcie zamków błyskawicznych, aby zwiększyć napięcie materiału. 

5. Strona 1.0 TOG mocniej przylega do materaca niż strona 0.2 TOG. Jeśli Twoje dziecko ma silny odruch moro, sugerujemy używanie kołderki stroną 1.0 TOG na górze materaca. 

Zaprzestań używania kołderki na materac, gdy zauważysz u swojego dziecka pierwsze próby samodzielnego obracania się na brzuszek. W przypadku pytań i wątpliwości skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta. 

 

Tabela rozmiarów

Kołderka nadaje się do użytku wyłącznie z materacem o odpowiednim rozmiarze. Materac, z którym będzie używana kołderka, powinien być twardy; zbyt miękkie materace nie są zalecane dla dzieci. Zakładaj kołderkę zawsze na koniec materaca. 

 

Jak dobrać warstwy ubranek do kołderki na materac ergoPouch?

Do każdego produktu dołączamy termometr pokojowy i poradnik, pokazujący z jakimi warstwami ubranek kołderkę najlepiej łączyć.

Wystarczy odczytać na termometrze temperaturę otoczenia, w którym śpi Twoje dziecko, a następnie postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi ubioru znajdującymi się w naszym poradniku. Poradnik podpowie, jaki TOG kołderki wybrać i jakie ubranka do niego dobrać. To proste i inteligentne rozwiązanie, które chroni Twoje dziecko przed przegrzaniem i jego niebezpiecznymi skutkami!

 

 

Pomagamy zrozumieć działanie zamków błyskawicznych w kołderkach nakładanych na materac ergoPouch:

Kołderka ma dwa zamki błyskawiczne po każdej stronie (czyli łącznie cztery). Pozwalają one dostosować napięcie kołderki do rozmiarów dziecka oraz siły odruchu moro (im silniejszy odruch moro, tym napięcie kołderki powinno być silniejsze, ale zawsze pilnujemy, by dziecko miało swobodę oddychania). Dodatkowo kołderka ma dwie różne strony z oceną TOG - lżejszą (0.2 TOG) i cieplejszą (1.0 TOG). Poniżej znajdziesz mały poradnik dotyczący wyboru stron i odpowiednich suwaków, co pomoże Ci w lepszym dopasowaniu kołderki do potrzeb Twojego noworodka. 

 

* poradnik opracowany jest dla dzieci o przeciętnych rozmiarach

 

I jeszcze mały poradnik, jak prać i suszyć kołderki nakładane na materac ergoPouch?

Delikatne pranie w pralce w niskich temperaturach
Suszenie w niskiej temperaturze
Prasowanie w umiarkowanej temperaturze (średnia nastawa)
Możliwość czyszczenia na sucho
Nie używaj odplamiaczy na bazie wybielaczy

 

KUP TUTAJ

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl