ZAREJESTRUJ SIĘ DO NEWSLETTERA I SKORZYSTAJ Z RABATU!

Skala grubości TOG - co to takiego? 0
Skala grubości TOG - co to takiego?

Skala grubości TOG czyli Thermal Overall Grade to jednostka miary izolacji oraz ciepła wykorzystywana w przemyśle tekstylnym, w szczególności ubrań przeznaczonych do snu. Skala ta pomaga rodzicom dobrać kokony, śpiworki i kombinezony  do temperatury panującej w pokoju dziecka.

 

Odpowiednio dobrana grubość TOG pozwala na całkowite wyeliminowanie przykrywania niemowlęcia kołderką, która jest szczególnie niebezpieczna w pierwszych miesiącach życia. Noworodek może bowiem zakryć nią buzię co z kolei może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji w tym śmierci łóżeczkowej.

Dopasowując grubość ubranka do temperatury panującej w pokoju dziecka unikamy także przegrzewania oraz marznięcia maluszka, co często zdarza się świeżo upieczonym rodzicom.  

W trosce o dzieci oraz dla wygody ich rodziców stworzyliśmy specjalny termometr dołączony do naszych otulaczy, śpiworków i kombinezonów. Poza wskazówką dotyczącą grubości Tog, która będzie odpowiednia w danej temperaturze rodzice znajdą także mini ściągę na temat tego jakie dodatkowe ubranka powinni założyć pod spód, aby zapewnić maksymalny komfort snu swojemu dziecku. 

 

Pamiętajmy, aby dobrać grubość TOG do temperatury panującej w pokoju niemowlaka.

02/03 TOG = 24ºC - 26ºC

1.00 TOG = 20ºC - 24ºC

2.5 TOG = 16ºC - 23ºC

3.5 TOG = 14Cº - 21ºC

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl