WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA WYSYŁAMY GRATIS!

Prawidłowy sen noworodka 0
6.jpg

Potrzeby związane ze snem noworodków różnią się diametralnie od potrzeb snu osób dorosłych. W pierwszych miesiącach życia dziecko powinno przesypiać około 16-18 godzin. Dzięki temu niemowlak dobrze funkcjonuje, lepiej radzi sobie z otaczającym go światem, a do tego jest spokojniejszy i znacznie mniej marudny.

Warto wiedzieć, że noworodek potrzebuje około trzech drzemek w ciągu dnia, a w nocy wybudza się średnio dwa razy. Przyczyną wybudzeń maluszka są najczęściej:

=> głód 
=> otrzeba zmiany pieluszki
=> zbyt wysoka lub zbyt niska temperatura ciała noworodka 
=> brak poczucia bezpieczeństwa

Co zrobić, aby noworodek spał w nocy

Na zdrowy i maksymalnie długi sen dziecka bardzo dobrze wpływa rutyna dnia codziennego – karmienie, spacery i zabawa powinniśmy powtarzać o tych samych porach. Ważne, aby drzemki w ciągu dnia również odbywały się w podobnych godzinach, a temperatura panująca w sypialni niemowlaka wahała się między 18 a 21 ºC. Warto zadbać także o poczucie bezpieczeństwa maluszka. Dziecko przebywając przez 9 miesięcy w brzuchu mamy przyzwyczaiło się do ograniczonej przestrzeni. Po przyjściu na świat noworodek może czuć się przytłoczony otaczającym go światem. Otulone dziecko czuje się bezpieczniejsze, a tym samy lepiej sypia i mniej płacze. Ważny jest także szybki i wygodny dostęp do pieluszki, dzięki temu rodzic nawet w środku nocy jest w stanie błyskawicznie przebrać niemowlaka, nim ten zdąży się rozbudzić na dobre.

Otulacz i śpiworek ergoPouch na zdrowy sen:

=> posiada zatrzaski, które umożliwiają przekształcenie otulacza w śpiworek
=> do otulacza dołączony jest termometr, który nie tylko wskazuje temperaturę w pokoju maluszka, ale także podpowiada co warto założyć dziecku pod otulacz
=> otulacz bezpieczny dla bioderek - Produkty zostały oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Instytut Dysplazji Stawu Biodrowego jako produkt „zdrowy dla bioder”.
=> otulacz ogranicza odruch moro u niemowlaków

 


sprawdź: Jak dobrać otulacz ergoPouch

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl