WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA WYSYŁAMY GRATIS!

Jak ubierać noworodka
8.jpg

Przyszli rodzice często zastanawiają się w co powinni ubierać nowo narodzone dzieci, jakie aspekty powinni wziąć pod uwagę kompletując wyprawkę. Z myślą o tych dylematach przygotowaliśmy krótki poradnik!

Przede wszystkim warto zastanowić się na tym jaką temperaturę będziemy utrzymywać w dziecięcym pokoju. Specjaliści zalecają, aby temperatura w pokoju noworodka wynosiła między 20 ºC a 22 ºC w ciągu dnia, natomiast w nocy temperatura powinna być niższa o 1-2 ºC, a więc powinna wahać się między 18 ºC a 21 ºC. Na podstawie tej wiedzy możemy dobrać grubość ubranka tak, aby zapewnić komfort dziecku bez zbędnego przegrzewania. Wiele ubranek niemowlęcych posiada oznaczenia grubości TOG, dzięki temu wystarczy mała ściągawka z informacją o jaki TOG powinniśmy wybrać (taką ściągawkę znajdziesz poniżej).

Dobierając grubość TOG do temperatury panującej w pomieszczeniu zapewniamy naszemu dziecku idealne warunki, a więc rezygnujemy z dodatkowego okrywania kołderką. Zwiększa to bezpieczeństwo niemowlaka. Zaleca się bowiem, aby w łóżeczku noworodka było jak najmniej przedmiotów, w tym, aby rodzice rezygnowali z kołderek i okryć, którymi maluch mógłby zakryć sobie buzię.

Świeżo upieczeni rodzice stają również przed dylematem otulać czy nie otluać dziecko. Wychodząc naprzeciw oczekiwań rodziców oraz mając na uwadze komfort maluszka stworzyliśmy wyjątkowe otulacze z możliwością przekształcenia ich w zwykłe śpiworki. Tak wiec rodzice mogą zarówno otulić noworodka, chowając jego rączki wewnątrz otulacza lub rozpiąć napy i użyć otulacza jak zwykłego śpiworka.

Z naszych kolekcji ubranek do snu dla noworodków polecamy:

- otulacz niemowlęcy i śpiworek w rozmiarze 0M lub 0-3M

- rampers i pajacyk w rozmiarze 0M

Pamiętajmy, aby dobrać grubość TOG do temperatury panującej w pokoju niemowlaka.

02/03 TOG = 24ºC - 26ºC

1,0 TOG = 20ºC - 24ºC

2,5 TOG = 16ºC - 23ºC

3,5 TOG = 14Cº - 21ºC

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl