WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA WYSYŁAMY GRATIS!

ergoPouch – ekologia, etyka i zrównoważony rozwój 0
2.jpg

Otulacze, śpiworki oraz bieliznę ergoPouch szyjemy z naturalnych włókien - bawełny organicznej i bambusa oraz materiałów nietoksycznych (jak elastan, który dodaje elastyczności naszym śpiworkom). W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo Twojego dziecka, ale także o nasze wspólne środowisko. Przeczytaj przygotowany przez nas artykuł i dowiedz się więcej na temat tego, dlaczego śpiworki ergoPouch są dobre dla Twojego dziecka oraz naszego otoczenia.

   

ORGANICZNE, NATURALNE WŁÓKNA

 

Bawełna organiczna i bambus - naturalne włókna wykorzystywane w otulaczach, śpiworkach i bieliźnie ergoPouch - są bezpieczne dla skóry Twojego dziecka:

- pozwalają jej oddychać,

- pomagają regulować temperaturę ciała,

- zmniejszają ryzyko przegrzania,

- zapobiegają powstawaniu egzemy,

- nie zawierają toksycznych chemikaliów.

 

Nasze tkaniny naturalne są corocznie certyfikowane GOTS (Global Organic Textile Standard). To wiodący na świecie standard poświadczający jakość wyrobów tekstylnych. Certyfikat obejmuje swą oceną wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych - od surowca poprzez gotowy produkt.

 

 

 

PRZYJAZNE ŚRODOWISKU I NIETOKSYCZNE 

Z dbałością o środowisko

Bawełna organiczna jest uprawiana w sposób, który wykorzystuje naturalne metody, aby zminimalizować wpływ na nasze środowisko, zużywając mniej wody, zmniejszając emisje toksyczne i uzupełniając żyzność gleby. Nasza bawełna organiczna jest wolna od pestycydów i nie jest modyfikowana genetycznie jak zwykła bawełna.

Bez szkodliwej dla organizmu chemii

Nasze włókna barwione są barwnikami na bazie wody, co oznacza, że są nietoksyczne dla Twojego dziecka i jego skóry, ale także dla środowiska. Tkaniny są corocznie testowane pod kątem zawartości chemicznej i certyfikowane przez Hangzhou C&K Testing Technic Co. Ltd. Dzięki temu masz pewność, że są wolne od ołowiu, ftalanów czy formaldehydu.

 

 

 

TRWAŁE

Wszystkie produkty ergoPouch wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Mają też podwójne przeszycia. To zapewnia im dłuższą trwałość. Do naszych dzianin dodajemy odrobinę elastanu (5%), aby były wygodne, ale także by pomagały włóknom organicznym zachować swój kształt podczas prania i przedłużały żywotność produktu. Wysoka jakość materiałów oraz wysokie standardy produkcyjne sprawiają, że otulacze, śpiworki i bielizna ergoPouch potrafią przetrwać kilka lat i wiele dzieci. Daje to mniejsze zużycie w dłuższym okresie. Bo ergoPouch są tworzone tak, by trwać jak najdłużej!

 

   
ODPOWIEDZIALNA PRODUKCJA   

Wszystkie otulacze, śpiwory i piżamy ergoPouch są projektowane w Melbourne w Australii, a produkowane w Chinach z zachowaniem norm etycznych. Nasza fabryka posiada certyfikat zarządzania jakością ISO9001.

    

Oprócz kontroli jakości naszych produktów, fabryka:

- zapewnia uczciwe wynagrodzenie wszystkim pracownikom,

- obejmuje ich pięcioma ubezpieczeniami wymaganymi przez rząd,

- nie zatrudnia dzieci,

- zapewnia dobre warunki pracy,

- zapewnia 128-dniowy urlop macierzyński z wynagrodzeniem.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl