WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA WYSYŁAMY GRATIS!

Przejście ze spania w otulaczu do spania w śpiworku
12.jpg

Etap przejścia ze spania w otulaczu do spania z wolnymi rączkami to ogromny krok w rozwoju niemowlęcia. W pierwszych miesiącach życia rodzice starają się stworzyć maleństwu warunki takie jak w brzuchu mamy – ograniczając przestrzeń dziecka i dając mu poczucie bezpieczeństwa poprzez ciasne otulenie.

W trosce o prawidłowy rozwój dzieci i wygodę rodziców postanowiliśmy stworzyć innowacyjny produkt Kaftan i Otulacz 2w1, który pomoże rodzicom w przygotowaniu dziecka do nowych warunków snu. 

Niezwykle ważnym zadaniem rodziców jest dostrzeżenie odpowiedniego momentu i przygotowanie dziecka do spania z wolnymi rączkami. Kaftan i Otulacz 2w1 Butterfly Cardi został zaprojektowany, aby pomóc w łatwiejszym przejściu tego etapu!

A jak poznać, że przyszedł czas na uwolnienie rączek w trakcie snu?

Kiedy Twoje dziecko zacznie turlać się w łóżeczku i próbować zmieniać pozycje z leżenia na plecach na leżenie na brzuszku wówczas należy rozpocząć proces uczenia malucha spania z wolnymi rączkami. Niektórym dzieciom przejście to przychodzi z łatwością, a inne potrzebują odpowiedniego wsparcia i czasu do zmiany przyzwyczajeń. Zwykle proces ten rozpoczyna się między 2 a 6 miesiącem – każde dziecko jest przecież inne i u każdego etap ten może rozpocząć się w zupełnie innym czasie. Pamiętaj, że każda zmiana wymaga czasu i cierpliwości – tak samo zmiana przyzwyczajeń Twojego dziecka.

Jak przygotować dziecko do przejścia ze spania w otulaczu do spania w śpiworku?

Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu w zaledwie 10 dni możemy przyzwyczaić dziecko do nowego ułożenia rączek podczas snu – bez otulania.

Dzień 1 - 3

Załóż dziecku kaftan i otulacz 2w1 Butterfly Cardi na śpiworek lub inne ubranko. Umieść ramiona maluszka w specjalnych „kieszonkach” na wysokości ramion na cały czas snu (w dzień podczas drzemek, a później w nocy). Dzięki zatrzaskom możesz wyregulować wielkość kaftanu dopasowując go do tułowia dziecka.

PS. Jeśli Twoje dziecko ma silny odruch MORO, zacznij od ciasnego dopasowania, a jeśli odruch MORO jest u niego rzadki i delikatny wówczas, możesz zacząć od luźniejszego dopasowania.

Dzień 4-7

Po pierwszych nocach spędzonych z w kaftaniku z rączkami schowanymi w „kieszonkach” przechodzimy do kolejnego etapu w którym powoli uwalniamy jedną rączkę.

Na cały czas snu wyjmij jedną rączkę dziecka (przy każdej drzemce możesz zmieniać stronę uwalniając rączki na przemian).

Dzień 8-10

Wyjmij obie rączki z „kieszonek” i pozwól maluszkowi przespać całą drzemkę z wolnymi rączkami. Ostatniego dnia zdejmij całkowicie kaftanik.


Teraz Twoje dziecko śpi już bez otulacza!

Kaftanik i Otulacz 2w1 znajdziesz TU

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl