ZAREJESTRUJ SIĘ DO NEWSLETTERA I SKORZYSTAJ Z RABATU!

Przejście ze spania w otulaczu do spania w śpiworku 0
Przejście ze spania w otulaczu do spania w śpiworku

Etap przejścia ze spania w otulaczu do spania z wolnymi rączkami to ogromny krok w rozwoju niemowlęcia. W pierwszych miesiącach życia rodzice starają się stworzyć maleństwu warunki takie jak w brzuchu mamy – ograniczając przestrzeń dziecka i dając mu poczucie bezpieczeństwa poprzez otulanie. Niezwykle ważnym zadaniem rodziców jest dostrzeżenie odpowiedniego momentu i przygotowanie dziecka do spania z wolnymi rączkami. Pomożemy Ci w łatwiejszym przejściu tego etapu!

 

Jak poznać, że przyszedł czas na uwolnienie rączek w trakcie snu?

Kiedy Twoje dziecko zacznie turlać się w łóżeczku i próbować zmieniać pozycje z leżenia na plecach na leżenie na brzuszku wówczas należy rozpocząć proces uczenia malucha spania z wolnymi rączkami. Niektórym dzieciom przejście to przychodzi z łatwością, a inne potrzebują odpowiedniego wsparcia i czasu do zmiany przyzwyczajeń. Zwykle proces ten rozpoczyna się między 2 a 6 miesiącem życia – każde dziecko jest przecież inne i u każdego etap ten może rozpocząć się w zupełnie innym czasie. Pamiętaj, że każda zmiana wymaga czasu i cierpliwości – tak samo zmiana przyzwyczajeń Twojego dziecka.

 

Jak przygotować dziecko do przejścia ze spania w otulaczu do spania w śpiworku?

Poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu w zaledwie 7 dni możemy przyzwyczaić dziecko do nowego ułożenia rączek podczas snu – bez otulania.

 

Dzień 1 - 3

Załóż pod otulacz kaftanik lub inne ubranko z długim rękawkiem. Dobierz wielkość kaftanu dopasowując go do tułowia dziecka. Kaftanik ma przylegać ściśle do śpiworka, ale nie ograniczać oddychania. Umieść jedno ramię maluszka w rękawku, drugie niech pozostanie schowane w otulaczu. W ten sposób uwalniamy jedną rączkę. Pamiętaj, by przy każdej drzemce zmieniać stronę - uwalniając raz prawą, raz lewą rękę (na przemian).

PS. Jeśli Twoje dziecko ma silny odruch MORO, zacznij od ciaśniejszego kaftanika, a jeśli odruch MORO jest u niego rzadki i delikatny wówczas, możesz postawić na nieco luźniejszy.

 

Dzień 4-7

Załóż kaftanik, ale tym razem uwolnij obie rączki, umieszczając je w rękawkach kaftanika. Po siedmiu dniach zdejmij całkowicie kaftanik pozwalając dziecku na swobodny sen w śpiworku już bez otulania.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl